niedziela, 5 marca 2017

11. Zazdrość, Zawiść, Ból innych - Twój sukces !


Witajcie po dość lekkiej przerwie, szukałem pomysł na kolejny post i wreszcie zaświeciło mi się światełko w główeczce.
No cóż większość z was na pewno przechodziła coś takiego jak zazdrość. nie ma się co oszukiwać takie zachowanie jest coraz częstsze, lecz czy aby na pewno potrzebne ?
Zazdrość jest to cecha charakteru która powoduje w nas poczucie niższości, braku zainteresowania lub negatywną stronę. Najczęściej występuje w związkach i internecie.

W ZWIĄZKU (PRZYPADKI) :
- Jeżeli większość osób jest w związkach, dość często chodzi o spotkania z przyjacielem lub jego pod-temat (obiekt zainteresowań), po czym mamy wrażenie że nasza druga połówka może flirtować z nim lub on z nią. Często takie sytuacje tworzą konflikty w związkach, lub czasem nawet ich koniec.
ROZWIĄZANIE : W ogóle nie wiem co o tym sądzić gdyż w związkach powinniśmy sobie ufać na wzajem lecz skoro mam coś na ten temat się wypowiedzieć, to lepiej spróbować ufać i patrzeć na to z lekkim dystansem.

W INTERNECIE (PRZYPADKI):
- W internecie cyberprzemoc jest wspierana na olbrzymią skalę i hejt nie ma zamiaru zginąć. Można powiedzieć że nienawiść i zazdrość w sieci robią drzewo genealogiczne, gdyż do zazdrości i hejt przypięte są te same cechy np. Sukces. Innych ludzi boli na przykład to jak mu się powodzi w sieci czy gdzie kolwiek indziej w internecie, i odpowiedzią na tą jest Hejt a Hejt popiera Zawiść a to wszystko tworzy się w jedną czynność ZAZDROŚĆ. Sukces w ludziach motywuje się dopiero po tym jak ludzie nie zwracają uwagi na Hejt i dążą do tego co chcą osiągnąć i ludzie zawistni lub nie, nie muszą lecz fajnie by było by do tego przywyknęli.
ROZWIĄZANIE: Zajęcie się swoim życiem, spełnianiem własnych celów by nie być gorszym i nie wyżalać czasowników, przymiotników i rzeczowników swojego ego publicznie :)

W ŻYCIU REALNYM (PRZYPADKI):
- Możemy być również zazdrośni o powodzenie się ludzi (sukcesy czytaj wyżej) ale i w sprawach finansowych oczywiście działa to też w internecie gdyż większość ludzi chwali się "drogimi materialnie" rzeczami co moim zdaniem nie jest dobre, ponieważ produkuje się wtedy tak zwany "wymuszony hejt".
- Ludzie po prostu widząc że są "gorsi" od innych próbują się jakby dowartościować po przez agresję, żeby pokazać kto tu jest lepszy, lecz wtedy się pogrążamy niż triumfujemy.
ROZWIĄZANIE : (To co w internecie - zajęcie się swoimi sprawami), Nie zaglądanie ludziom do portfela, nie wymuszać pustych hejtów, gdyż wszyscy jesteśmy równi i nikt nie jest gorszy.

No według mnie: Zazdrość da się powstrzymać, lecz wystarczy chcieć, czasem nie dajemy rady i musimy dostać Ultimatum

albo to, albo tamto

Zawiść polega na trochę innej czynności, ja mogę powiedzieć że nie umiem trochę tego kontrolować jak kogoś nienawidzę  to się z tym nie ukrywam i mówię wprost. Niestety trzeba się kontrolować by nie wpaść w żadne problemy prawne jak i osobiste. Mimo że ja nie daję sobie z tym rady może wam to pomoże:

- Jeżeli jakaś osoba skrzywdziła ciebie lub kogoś bliskiego - nie wdawaj sie w bójki odpuść sobie i rozwiąż konflikt rozmową.
- Jeżeli osoba bóg wie co zrobiła na przykład (ZABIŁA KOGOŚ BLISKIEGO) to nie odpłacaj się tym samym gdyż to nie przywróci jej życia lecz możesz wpaść w jeszcze gorsze gówno niż sam morderca. Przykład trochę dziwny, bo nikt z czytelników nie jest na tyle głupi by kogoś zabić, ale dałem przykład by się jacyś psychole opamiętali xd.
- Prześladowanie osoby - Śledzenie, śmianie się z osoby słabszej lub gorszej tylko dlatego bo mu się udaje w życiu jest dziecinne. Lepiej pójść gdzieś z przyjaciółmi na kebab niż marnować ten czas w chore podchody.
- Jeżeli było coś na wzór zemsty za jakiś czyn, skrywamy urazę nawet kilka lat. Lecz jeżeli ciągle myślimy o zemście na osobie która na przykład "wsypała kogoś na Policji za coś czego nie zrobił by ratować własną dupę" to już lepiej sobie odpuścić gdyż mamy do tego kilka powodów: Zachowany Honor, Uczciwość, Brak Frajerstwa i Bycie Prawdziwym.
Nie jestem jakimś dresem że piszę o tym Frajerstwie, Policji itp. ale naprawdę inaczej nie nazwę osób którzy, powiedzą wszystko by mieć czystą dupę. Jeżeli popełnił błąd niech się do tego przyzna i poniesie konsekwencje to będzie mógł uczyć się na błędach.

CZASAMI SĄ LUDZIE KTÓRZY Z WŁASNEJ WOLI WEZMĄ NA SIEBIE WINĘ WINNEGO, GDYŻ TRAKTUJĄ GO JAK BRATA/SIOSTRĘ. W TAKIM WYPADKU JEŻELI JEST TO ODWZAJEMNIONY MOŻNA NAZWAĆ TO WSPARCIEM.

Myślę że to na tylę, trochę pokręcony ten post ale chciałem wypowiedzieć wszystkie przykłady jeśli chodzi o to że nie umiem kontrolować zawiści to chodzi tylko o punkt pierwszy (bójka). Czasami nie umiem słowami wyjaśnić pewnych spraw i potrzeba do tego ręki :/

Mam nadzieje że się od uczę tego szybko lub żeby was nie dotknęła taka sytuacja a ja tym akcentem dodam żebyśmy "Żyli sobą i nie patrzeć na innych" .

Dozoba nie długo :)

0 komentarze:

Prześlij komentarz

Każdy komentarz jest motywacją :)

O mnie

O mnie
Armin - 17 lat
Interesuje się fotografią, informatyką i całkiem nie dawno podróżami

Blog jest o wszystkim i jednocześnie o niczym :)
Znajdziesz tu różne motywujące posty, D.I.Y, oraz wiele innych.

KONTAKT: arminhelminski997@gmail.com

Statystyka

Popularne

Zostań na dłużej

Strzałkę w górę dostarczyły profilki.pl